A e dini prej nga e ka origjinën Ronela Hajati?

Ronela Hajati është njëra prej këngëtareve
shumë të pëlqyera në shqiptari.

Këngët e saj bëhen gjithmonë hite dhe përkrahja
e fansave ndaj saj është e madhe. Kënga e fundit e Ronelës ishte “Vuj” me të
cilën u prezantua në Kënga Magjike ku u shpërblye për ‘performancën më të mirë’.

Mirëpo, a e dini origjinën e Ronelës?

Këngëtarja është gjysmë korçare dhe gjysmë
shkodrane dhe këtë e ka bërë të ditur vet Ronela përmes Instagramit të saj.
Madje këtë kombinim ajo e ka quajtur perlë.

Megjithatë, artistja jeton dhe vepron në Tiranë
tash e disa vite./Prive.al