Anxhelina Hadërgjonaj lë pas inatet: Nëse mendon se kam bërë diçka të gabuar në lidhje me ty, të kërkoj të falur

Anxhelina Hadërgjonaj duket se ka vendosur që të hyjë në vitin 2019 më pozitive si kurrë më parë në jetë.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka pohuar se dëshiron t’i lë pas vete inatet pasi që kemi një jetë të shkurtër para vetes.

Nuk e dimë nëse Anxhelina e ka shkruar këtë urim në përgjithësi apo duke menduar për dikë në veçanti, megjithatë duhet të themi që ishte një shkrim realist dhe shumë i ndjerë, ku çdokush mund të gjejë veten.

“Po eci drejt 2019-s me një zemër dhe mendje të pastër. Nëse më detyrohesh, mos u shqetëso. Nëse më ke bërë ndonjë padrejtësi, çdo gjë është në rregull, le të shërbejë si një mësim. Nëse je e inatosur me mua, fitove, unë e kam lënë pas. Nëse nuk flasim, është ok, të uroj vërtetë më të mirat”, shkroi fillimisht ajo.

“Nëse mendon se kam bërë diçka të gabuar në lidhje me ty, të kërkoj të falur, nuk e kam bërë me qëllim. Jam mirënjohëse për çdo eksperiencë. Jeta është shumë e shkurtër për të mbajtur inat, për të pasur zili apo për t`i shtuar vetes më shumë stres dhe dhimbje. Do ta bëj 2019-n një vit të mbushur me pozitivitet dhe falje. Gëzuar Krishtlindjet 2018”, ka shkruar Anxhelina.

Theksojmë se muaj më parë qytetin kalifornian të Calabasasit e ka kapluar një zjarr i madh që ka detyruar bukuroshen të braktis shtëpinë.

Ndryshe, Hadërgjonaj po vazhdon me sukses të bëj një karrierë të modeles përtej oqeanit Atlantik. /Telegrafi/