Engji vesh fustanin më të bukur, ja si duket ajo

Engjëllusha Salihu është ndër këngëtaret më të dashura të muzikës popullore.

Së pari ajo u njoh si vajza e Shyhrete Behlulit, po tanimë njihet si Engji.

Shquhet për talentin e saj, e sidomos per dukjen dhe linjat perfekte të saj.

Për çdo risi të saj nuk mbet lajm as portal pa shkruar për të, shkruan Kosovarja.

Flasim për Engjëllusha Salihu, e cila ani pse është një fytyrë e re në publik, kjo nuk po i pengon që të shfaqë ambicjet e saj për muzikë, duke mos anashkaluar as dukjen.

Me stilin që posedon, arrin të rrëmbejë gjithmonë vëmendje.

Por këtë herë vertetë që do iu befasojë, e cila lë gojëhapur të gjithë.

Me një fustan të gjatë e të kaltër, e me flokë të kapura, dukej si një princeshë.

Engji së fundmi, është e angazhuar më shumë në xhirime te ndryshmë pasi jemi në prag të festave, së bashku me nënën, Shyhreten.