Lorik Cana tregon arsyen e vërtetë pse la Italinë për Shqipërine

Lorik Cana është një ndër emrat e futbollistëve më të lakuar në media, kjo pas suksesit të tij.

Ai ishte i ftuar në emisionin “Opinion” si një ndër personazhet më të spikatur të këtij viti, këtu Cana tregoi arsyen e vërtet se përse la Italinë për të jetuar në Shqipëri.

Loriku u shpreh se ai këtë vendim e kishte marrë për shkak se në Shqipëri është i angazhuar në fondacionin e bamirësisë të cilin e ka krijuar vetë ai.

Kështu duke thënë se edhe pak muaj Shqipëria do të jetë vendbanimi i tij, dhe shtoi se dëshiron të rikthehet në futboll, por si drejtues i një ekipi.

albshowbizzz.com