Zyrtarizohet, Johnny Deppin më nuk do ta shohim në “Piratët e Karaibeve”

Tani është zyrtare – në “Pirates e Karaibeve” nuk do të shohim Johnny Depp.

Domethënë, prodhuesi kryesor Disney tha se aktori nuk do të jetë më kapiten Jack Sperow. Ai gjithashtu zbuloi arsyet rreth këtij vendimi.

Shefi i prodhimit, Sean Bailey tha se 55-vjeçari ishte përjashtuar pasi dëshironin të sillnin energji të re në film.

Përveç largimit të Deppit, prodhuesit vendosën të bëjnë edhe disa ndryshime të mëdha. Përkatësisht, ata do të punësojnë skenaristët e filmit “Deadpool”, Rita Ris dhe Paul Wernik për vazhdim e ardhshëm të filmit.

“Ne duam të sjellim energji të reja dhe gjallëri. Më pëlqyen filmat tona të mëparshme, por një nga arsyet pse kryesore dëshirojmë të angazhojmë Paulin”, tha Bailey.

Ndryshe, theksojmë se Depp ka 14 vjet që luan rolin kryesor në pesë filmat që kanë fituar më shumë se 3.56 miliard funte, duke e bërë “Piratët e Karaibeve” një ndër filmat me më së shumti fitime. /Telegrafi/