Calvin Harris vjen me këngë të re me Benny Blanco dhe Miguel

 
 

Miguel i është bashkuar Benny Blancos dhe Calvin Harris në publikimin e versonit të ri të këngës “I Found You/ Nilda’s Story”.

Instrumentali i përpunuar e shfaq yllin e RnB, Miguel, duke reprizuar tekstin e Harris që ka domethënie të fuqishme të inspiruar nga përvojat aktuale të emigrantëve në Amerikë.

Në rrjetet sociale, Miguel sqaroi mesazhin prapa këngës.

“Kënga ishte inspiruar nga emigrantët. Jam krenar që po përkrah emigrantët që po vuajnë në SHBA”, u shpreh Miguel.

Kënga origjinale “I Found You” shfaqet në albumin debutues të Blanocs, “Friends Keep Secrets”, ku ka edhe emra të njohur si Ty Dolla Sign, 6lack, Halsey dhe Juice WRLD. /Telegrafi/