Demi Lovato reagon ashpër ndaj reklamave të ‘Instagram’-it. ‘Shkatojnë problem mendore dhe…'[FOTO]

 

Këngëtarja e njohur Demi Lovato, pak kohë pasi i’u kthye gjendjes së saj normale për shkak të mbidozës, ka filluar të ndihet sërish keq, kësaj rradhe nga reklamat e ‘Instagram’-it. Sipas Demit ky rrjet social shfaq në profilet e njerëzve disa reklama që ndikojnë negativisht në shëndetin mendor të tyre. Ajo ka thënë se reklamat i bëjnë njerëzit të ndihen keq dhe njekohësisht të kenë probleme edhe me ushqyerjen.

dhdghj.JPG

“Kjo është absolutisht e dëmshme për këdo që është i influencuar nga presioni social që ushtrohet ndaj nesh për shkak të kulturës distike për të humbur peshë, në një botë që na mëson ne të barazojmë vlerat tona me pamjen dhe veçanërisht këdo që trajtohet për çrregullimet me të ushqyerin”, – ka shkruar Demi.

Më parë edhe vetë këngëtarja ka pasur probleme me ushqimin dhe këtë e ka pranuar në disa intervista të ndryshme.

dfhdghkjhfgthfdjfghjkg.png

 

albshowbizzz.com