Fitoi milionat, kjo ishte këngëtarja më e paguara për vitin që lamë pas

 

Forbes ka emëruar Katy Perryn si femra më e paguar e vitit 2018 në muzikë.

Revista e njohur vlerëson se Perry, 34-vjeçare fitoi 83 milionë dollarë në periudhën qershor 2017 deri në qershor 2018.

Beyonce, e cila ishte femra më e paguar e Forbes në muzikë vitin e kaluar, ka rënë në vendin e tretë me 60 milionë dollarë.

Taylor Swift, nga vendi i tretë ra në të dytin këtë vit me 80 milionë dollarë.

Lista e këtij vit përmban shumë artistë të njëjtë si vitin e kaluar, përfshirë Celine Dion, Britney Spears dhe Jennifer Lopez mes tyre edhe ylli ruso-gjerman Hene Fischer, në vendin e tetë.