Gjiko mbush 26 vjet, merr urime prej miqve dhe familjarëve

 
 

Asdren Gjikolli, i njohur si Gjiko, ka një arsye më tepër për të festuar gjatë ditës së sotme.

Reperi, si sot 26 vjet më parë ka lindur në qytetin e Pejës, ku edhe vazhdon të jetojë.

Këngëtari ka marrë urimet e para prej miqve dhe familjarëve me rastin e përvjetorit të lindjes.

Këngëtari ka ushtruar gjatë adoleshencës sportin e rrugës “Parkour”, prej të cilës ka marrë edhe nofkën Flyboy.

Është angazhuar në muzikë që në fëmijëri, ndërsa Hip hopi është traditë në familjen e tij që prej vitit 1997.

Ndërkohë, ai vitin që lamë pas ka kurorëzuar lidhjen me bukuroshen, Elita Rudi me të cilën pret të bëhet prind.

Ndryshe, Gjiko është duke punuar në projekte të reja muzikore që do t’i sjell në muajt në vijim. /Telegrafi/