Këngëtarja shqiptare poston këtë FOTO, habiten fansat! E quajnë ‘kopje e frikshme’ e Elvana Gjatës dhe me të drejtë!

 

Nuk është Elvana Gjata edhe pse nga këto foto mund të betoheshit se është pikërisht ajo…

Megjithatë, ashtu si këngëtarja, e cila ka nisur një karrierë ndërkombëtare në muzikë, edhe sozia e saj është një këngëtare, por ende në hapat e para për një karrierë sa më të suksesshme .
Diona Fona është nga Kosova dhe prej më shumë se dy vite është bërë pjesë e tregut të muzikës shqiptare. Ajo ka lançuar disa këngë me videoklipe, të cilat kanë rezultuar të suksesshme. Por edhe në media Diona ka qenë e pranishme herë herë për projektet e saj, por sidomos për lidhjen e saj tësupozuar me reperin Ledri Vula.

Megjithatë ajo shpesh komentohet edhe për ngjashmërinë e saj me Elvana Gjatën dhe vlen të thuhet se mund t’i ngatërrojmë shumë lehtë.

Në një intervistë Diona ka thënë se është adhuruese e Elvanës dhe se e vlerëson shumë muzikën e saj, por në një ndër postimet e saj të fundit në rrjete sociale, fotoja më poshtë, Fona është komentuar nga shumë ndjekës se te këto foto ajo duket identike me Elvanën dhe ne u japim shumë të drejtë ndjekësve pasi ngjashmëria vërtet është shumë e madhe.

dionaa1.pngdionaa.png

 

albshowbizzz.com