Kim Kardashian vuan nga një sëmundje, kërkon ndihmën e fansave

 
 

Deri më tani ajo ka arritur të fshehë këto ndryshime në lëkurë, por tani sëmundja e saj ka përparuar.

Kjo sëmundje kronike e lëkurës nuk është e theksuar dhe nuk dihet shkaktari i saktë.

Psoriasis u përhap në të gjithë trupin e saj, kështu që Kim Kardashian kërkoi ndihmë përmes rrjeteve sociale.

“Unë mendoj se është koha për të filluar përdorimin e ilaçeve psoriasis. Kurrë nuk kam qenë në këtë gjendje dhe nuk mund ta mbuloj. E kam në të gjithë trupin.”

“A ka ndonjë prej jush përvojë dhe kurrë anti-psoriasis dhe cili është më i miri? Më ndihmoni sa më shpejt që të jetë e mundur”, shkroi Kim në Twitter.

“Në këmbën e djathtë ka një pjesë ku psoriasis është shumë i dukshëm dhe nuk jam ndalur së përpjekuri ta fsheh. Tani të gjithë e dinë se e kam, prandaj pse duhet ta fsheh”, tha Kim dhe shtoi “Pas gjithë këtyre viteve, kam mësuar të jetoj me të”.

Ndryshe, bukuroshen do ta shohim edhe gjatë vitit të ardhshëm në ekranet televizive me projekte të reja. /Telegrafi/