Ndërron jetë prezantuesi i njohur

 

Në moshën 76 vjeçare është ndarë nga jeta prezantuesi i njohuri mundjes.

Shkaku i ndarjes nga jeta nuk është bërë ende i ditur.

WWE, e cila futë Okerlund në sallën e famës në vitin 2006, njoftoi lajmin për vdekjen e ikonës të mërkurën, shkruan dailymail transmeton lajmi net.

“WWE është e pikëlluar për të mësuar se ËËE Hall of Famer Gene Okerlund, intervistuesi më i njohur në historinë sportive-argëtuese, ka ndërruar jetë,”, thuhet në deklaratë.

Ai krijoi shumë miqësi të ngushta me njerëzit që intervistoi në prapaskenë, duke përfshirë Hulk Hogan dhe Bobby Sheenan.

Okerlund shërbeu edhe si njeriu më i mirë në martesën e Sheikut të Hekurt.

Ishte Jessie Ventura, e cila mbante emrin ‘Mean Gene’ të Okerlundit, një moniker shumë i gjetur ironik për njeriun që konsiderohej të ishte një nga njerëzit më miqësorë në botën e mundjes.