Një bashkëshorte si Elita, që di të befasojë Gjikon me këtë urim

 
 

Ani pse ndodhet jashtë vendit, sigurisht që asnjëherë, nuk do të harronte ditëlindjen e bashkëshortit.

Fjala është për Elita Rudin, e cila sot ka ardh me disa imazhe jashtëzakonisht të bukura, e mbi të gjithë me një urim mjaft mbresëlënës.

Burri i saj, Gjiko, sot feston ditëlindjen ku zgjedhi disa fjalë zemre, për t’ia kushtuar sot, shkruan Kosovarja.

Ndër të tjera edhe kishte shkruar: “Fëmija ynë do të jetë aq me fat që do të ketë ty baba dhe unë jam shumë me fat që të kam partner. Gëzuar ditëlindjen partneri im në krim, dashuria ime dhe mbreti im. Dua që vetëm ti ta dish sa mirënjohëse jam që e kam një burrë të mahnitshëm si ti. Më ke bërë të jem një femër dhe grua më e përkryer. Jam tejet krenare që jam gruaja jote, për jetën që do ta ndërtojmë bashkë. Mezi pres të kthehem në shtëpi dhe të përkëdhelem tërë ditën, të dua aq shumë edhe në shtatzëni dhe e urrej kur jemi larg njëri-tjetrit sepse me të vërtetë nuk mund të jetojë pa masazhet e tua në këmbë në muajin e fundit, dhe më mungojnë shumë pasi këmbët e mia janë bërë sikur krofne dhe ndiej miza. Do ta jap dhuratën më të mirë shumë shpejt. Ti je gjithçka për mua’’.

Se sa me fat ndihet ajo, dhe e lumtur pranë tij, më së miri e dëshmon ky urime karshi tij që e bëri sot.

Çift i ëmbël apo jo? /Kosovarja/

 

 
 

albshowbizzz.com