‘Njerëzit janë vra për ty’: Përgjigja e Adelinës nuk mungon

 

Komponentën politike, Adelina Ismaili e ka
pasur të shquar gjithmonë.

Këngëtarja që në moshë fare të vogël, përmes
muzikës së saj ka prekur edhe fenomene politike në rrethana kur një gjë e tillë
ishte goxha e paimagjinueshme për t’u bërë.

  

Më pas, ajo haptazi u rreshtua në krah të
LDK-së me në krye Ibrahim Rugovën duke i kushtuar ish-Presidentit të ndjerë
edhe këngë.

Por,nëse së shpejti vjen një moment kur
Adelina do angazhohet aktivisht në politikë, mos u habisni.

Një gjë të tillë, mes rreshtash në doza të
shakasë e ka lënë të kuptohet vetë këngëtarja përmes një postimi.

Ajo ka ndarë një material të Klan Kosovës mbi themelimin e Ushtrisë dhe mendimin e Adelinës për këtë pjesë e cila vite më parë thoshte në një këngë të saj se ‘ushtrinë do ta bëj me Ibrahim Rugovën’.

(lajmi vijon nën postim)

      

    

  
 
 
  
  
    View this post on Instagram 
 
  

 
    

  

  
 
    

  
 
    

  

  
 
 

Wow ? So many reactions for expressing a political view! Shall I maybe run for President…??

A post shared by Adelina Ismaili (@adelinaofficiel) on

 

Shikueshmëria rekord e videos dhe reagimet në faqen e Klanit kanë bërë që Adelina të shprehet: ‘Wow. Shumë reagime për shprehjen e një këndvështrimi politik. Mos ndoshta unë duhet të garoj për Presidente?’.

Por, një koment në postim ka tërhequr vëmendjen. Një vajzë ka reaguar kundër Adelinës duke deklaruar se për të janë vrarë njerëz. Nuk ka munguar reagimi i maturuar i këngëtares të cilin ua sjellim të plotë më poshtë.

 

  

 

  

 

albshowbizzz.com