Si u veshën yjet shqiptare për Vitin e Ri: Nga Rita Ora e Dua Lipa deri tek motrat Istrefi

 
 

Viti i Ri tashmë ka nisur dhe shumë prej yjeve shqiptare e kanë pritur në mënyra të ndryshme.

Disa prej personaliteteve të njohura ndërrimin e viteve e pritën në vende ekzotike dhe disa brenda ambienteve familjare.

Megjithatë mbrëmja e 31 dhjetorit ishte e veçantë për disa nga femrat më të njohura shqiptare, të cilat u kujdesën që ta prisnin Vitin e Ri me veshjet më të bukura.

Bebe Rexha e ka pritur ndërrimin e motmoteve në sheshin Times Square të New Yorkut duke performuar para dy milionëve vetave.

Dua Lipa ka zgjedhur që vitin 2019 ta pres me familjen në plazhet fantastike të Bahamasit, ku ka festuar edhe ditëlindjen e vëllait, Gjinit.

Më poshtë i kemi përmbledhur disa imazhe se si janë veshur yjet tona të estradës muzikore. /Telegrafi/

 

Era Istrefi

 

 

Rita Ora

 

 

Emina Cunmulaj

 

 

Bebe Rexha

 

 

Nora Istrefi

 

 

Lorena Haliti

 

 

Agnesa Vuthaj

 

 

Ilda Bejleri

 

 

Kida

 

 

Flaka Krelani

 

 

Alketa Vejsiu

 

 

Rozana Radi

 

 

Dua Lipa