Top 10 këngët më të mira Hip Hop dhe RnB në vitin 2018

 

Viti 2018 ishte pa dyshim viti i këngëve të Hip Hopit dhe RnB.

Shumë superhite karakterizuan vitin 2018 në Hip Hop.

Ka artistë që gjejnë veten shpesh në top këngët më të mira, dhe aty sigurisht bëhet fjalë për Drake.

Një emër i ri që ka gjetur veten në top këngët e vitit ëshutë edhe Cardi B.

Të gjitha këngët tjera janë po ashtu shumë të dëgjuara e të pëlqyera dhe t’i ndashë është e vështirë.

Megjithatë, Billboard ka radhitur këngët më të mira Hip Hop dhe RnB të vitit 2018 dhe natyrisht se zgjedhjet kanë qenë të vështira.

1. Drake – God’s Plan

2. Cardi B, J Balvin, Bad Bunny – I Like It

3. Drake – In My Feelings

4. Post Malone ft. Ty Dolla Sign – Psycho

5. Drake – Nice for What

6. Post Malone – Rockstar

7. Juice WRLD – Lucid Dreams

8. Post Malone – Better Now

9. Bruno Mars ft. Cardi B – Finesse

10. XXXTentacion – Sad

 Bruno MarsCardi BDrakeJuice WRLDPost Malone