Top artistët e zhanrit Hip Hop/Rnb në vitin 2018

 
 

Skena e hip hopit për vitin 2018 është dominuar nga emra tashmë të njohur.

Ndikuan albume të reja, e këngë vite që artistë të caktuar të ngriten në renditje.

Fryma e trapit natyrisht se ndikoi në këtë renditje, ku emra si Travis Scott dhe Migos e gjetën veten lart në listë.

Drake megjithatë ishte sensacioni me albumin “Scorpions” duke thyer të gjitha rekordet si për albumet ashtu edhe për këngët, të cilat ishin njëkohësisht në maje të top listave.

Sensacioni i repit Cardi B eklipsoi rivalen Nicki Minaj dhe arriti që të jetë në top 10 emrat më të pëlqyer të botës së Hip Hopit dhe RnB për shkak të suksesit të saj me albumin “Invasion of Privacy”.

XXXtentacion mund të ketë ndërruar jetë, por jo sukses, pasi që ai është në top 5 artistët më të suksesshëm të muzikës Hip Hop edhe pse nuk është gjallë.

Eminemi me “Kamikaze” arriti po ashtu të realizojë disa hite dhe dissat ndaj rivalëve i pëlqyen shumë publikut.

Travis Scott ishte absolutisht sensacion në Amerikë, ai me muzikën e veçantë dhe hitin “Sicko Mode” arriti që të thyejë shumë rekorde.

Post Malone me albumin e tij dhe mënyrën e veçantë të interpretimit arriti që po ashtu të renditet lart në suksesin më tëm adh të tij në karrierë sipas Billboard.

Të rëndësishëm ishin edhe Migos, që me albumin dhe turneun të përkrahur nga Drake ja siguruan vetes një pozitë në top 10.

Top 10 artistët më të mirë të vitit 2018 në Hip Hop dhe RnB

1. Drake

2. Post Malone

3. Cardi B

4. XXXTentacion

5. Migos

6. Travis Scott

7. Eminem

8. Juice WRLD

9. Kendrick Lamar

10. Bruno Mars