Adelina Tahiri paska inteligjencën e një gjeniu dhe nuk e dinim! shihni rezultatet mbresëlënëse të testit të saj [FOTO]

 

Adelina Tahiri është një prej vajzave më seksi e të omentuara në showbizz-in shqiptar.

Por, ashtu si ndodh shpesh, pq7r fat të keq, shpesh vajzat e bukura më shumë komentohen për pamjen e tyre dhe më pak vëmendje u kushtohet inteligjencës së tyre.

Por Adelina ka vendosur të thyejë këtë stereotip duke na treguar se një vajzë e bukur mund të jetë dhe shumë e zgjuar.

Adelina ka zgjedhur të bëjë një test inteligjence online që e ka ndarë me ndjekësit e saj në InstaStory. Në certifikatën e publikuar, rezultati i testit është 142.

Nëse merr nga 90-110 pikë ke një IQ mesatare, por siç e kuptuat në rastin e Adelinës kemi të bëjmë me një inteligjencë më të lartë se mesatarja (nëse kishit dyshime për këtë pjesë).

“Provoni edhe ju. Kontrolloni inteligjencën. Ju garantoj, nuk ka njohje këtu”,- shkruan Adelina në Instastory.

adelina.jpg

 

albshowbizzz.com